Menu

Opsparing af midler til hold eller årgange i B 1973

Forretningsgang vedr opsparing af midler til hold eller årgange i B 1973.

Al opsparing skal ske på en bankkonto oprettet af klubbens kasserer i et af klubben valgt pengeinstitut.
Udbetalinger fra kontoen kan kun ske til en af holdet eller årgangen valgt økonomisk ansvarlig og efter fremsendelse af mail til klubbens kasserer.
Klubben accepterer at den økonomiske ansvarlige på holdet, årgangens vegne kan råde over 2500 til brug for små aktiviteter, personen er ansvarlig over for restgruppen hvad angår regnskabsaflæggelse og dokumentation, klubbens dokumentation er den fremsendte anmodning på mail.
Alle øvrige udgifter som ønskes betalt over kontoen, betales af klubbens kasserer imod fremsendelse af gyldig faktura og anmodning på mail.
Der kan udleveres kontoudtog måtte det ønskes.

Med venlig hilsen
Bo Mondrup de Fries.

Klubnyt 08. februar kl. 18:19
Jubilæums galleri 2013 ... Jubilæums galleri 2013 ...
Klubnyt
30. december kl. 09:35 Fodboldcamp i B73
Klubnyt
18. november kl. 09:12 Træningsfællesskab
Klubnyt
26. oktober kl. 19:28 DBUs fodboldskole 2024 - Tilmeldingen åbner d. 1. november
Klubnyt
12. juli kl. 06:50 Ny træner til U17
Ugen kommende kampe
Marts 2024
1.
fredag
20.00
BK Rødovre
-
Herrer
M+32
VinterBOLD 7/8-mands M+32 1 • Pulje 1
Rødovre Stadion Kunst
B. 1973, Herlev
Rødovre Stadion Kunst
2.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Lundtofte Boldklub
Elverroad Kunstgræs
2.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
FC Hornsherred (1)
Gundsølillehallen
2.
lørdag
10.20
Grantoften IF
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
B. 1973, Herlev
Gundsølillehallen
2.
lørdag
10.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
Herstedøster IC
Gundsølillehallen
2.
lørdag
11.10
FC Hornsherred (2)
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
B. 1973, Herlev
Gundsølillehallen
2.
lørdag
12.00
LSF
10
-
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 Drenge Øst • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
B. 1973, Herlev
5
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
2.
lørdag
12.20
Haslev FC
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8M VinterBOLD • Pulje 3
HFC's Klubhus
B. 1973, Herlev
HFC's Klubhus
2.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev (7)
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 1 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
BK Friheden (2)
Elverroad Kunstgræs
2.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
Rosenhøj BK (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
13.20
Glostrup
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
13.40
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
Herstedøster IC
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
14.00
Husum Bk (9)
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Træningskamp Herre Serie 2 • Pulje 1
Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
B. 1973, Herlev (2)
Omklædning 3
Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
2.
lørdag
14.00
Vordingborg IF (1)
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
16.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Elverroad Kunstgræs
3.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
Farum BK (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
Hillerød Fodbold (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.20
Farum BK (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.30
Hillerød Fodbold (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.40
Herlev IF (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.50
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
Humlebæk BK (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.00
B 1903
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (14) 5:5 • Pulje 1
B1903
Bane 5A
B. 1973, Herlev
B1903
Bane 5A
3.
søndag
10.00
Farum BK (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.00
GVI
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (14) 5:5 • Pulje 4
GVI. Nymosen
B. 1973, Herlev
GVI. Nymosen
3.
søndag
10.10
Herlev IF (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.15
FC Ryparken
Ryparken Idrætsanlæg, Omklædning 1
-
Herrer
Senior
VinterBOLD Herresenior S4-S6 • Pulje 5
Ryparken Idrætsanlæg
Kunst 2
B. 1973, Herlev
Ryparken Idrætsanlæg "Kostalden", Omklædning 5-12
Ryparken Idrætsanlæg
Kunst 2
3.
søndag
10.20
B. 1973, Herlev (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
Humlebæk BK (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.25
GVI
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (14) 5:5 • Pulje 1
B1903
Bane 5A
B. 1973, Herlev
B1903
Bane 5A
3.
søndag
10.25
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (14) 5:5 • Pulje 4
GVI. Nymosen
Farum BK (2)
GVI. Nymosen
3.
søndag
10.45
Albertslund IF
-
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (12) 8:8 • Pulje 2
Albertslund Stadion
Kunst 1 8M B
B. 1973, Herlev
Albertslund Stadion
Kunst 1 8M B
3.
søndag
10.50
HIK
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (14) 5:5 • Pulje 1
B1903
Bane 5A
B. 1973, Herlev
B1903
Bane 5A
3.
søndag
10.50
Hillerød Fodbold (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (3)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (14) 5:5 • Pulje 4
GVI. Nymosen
FC Rudersdal
GVI. Nymosen
3.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (3)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
11.20
Humlebæk BK (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (3)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 2 (15) 5:5 • Pulje 1
Dragør Bk
Ølstykke FC
Dragør Bk
3.
søndag
11.30
BK Rødovre
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (14) 5:5 • Pulje 5
Rødovre Stadion Kunst
B. 1973, Herlev
Rødovre Stadion Kunst
3.
søndag
11.55
Dragør BK
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 2 (15) 5:5 • Pulje 1
Dragør Bk
B. 1973, Herlev
Dragør Bk
3.
søndag
11.55
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (14) 5:5 • Pulje 5
Rødovre Stadion Kunst
Fix
Rødovre Stadion Kunst
3.
søndag
12.00
LSF
11
-
Kvinder
U15
VinterBOLD U-15 piger 1 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
B. 1973, Herlev
4
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
3.
søndag
12.20
Greve Fodbold
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 2 (15) 5:5 • Pulje 1
Dragør Bk
B. 1973, Herlev
Dragør Bk
3.
søndag
12.20
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (14) 5:5 • Pulje 5
Rødovre Stadion Kunst
Husum Bk (1)
Rødovre Stadion Kunst
3.
søndag
12.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Hareskov IF/Værløse BK
Elverroad Kunstgræs
3.
søndag
13.30
Hareskov IF/Værløse BK
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 4
Værløse Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Værløse Stadion Kunstgræs
3.
søndag
13.30
FC Rudersdal
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (14) 5:5 • Pulje 5
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
3.
søndag
13.55
Brede IF
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (14) 5:5 • Pulje 5
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
3.
søndag
14.20
Aakanden GF
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (14) 5:5 • Pulje 5
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
3.
søndag
14.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 4 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Værløse BK
Elverroad Kunstgræs
3.
søndag
16.00
Virum-Sorgenfri BK (2)
-
Herrer
U19
VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 • Pulje 3
Virumgård kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Virumgård kunstgræsbane

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. herresenior trøjesponsor

Luk