Menu

Frivillig i B73

Indhold følger

Klubnyt 08. februar kl. 18:19
Jubilæums galleri 2013 ... Jubilæums galleri 2013 ...
Klubnyt
30. december kl. 09:35 Fodboldcamp i B73
Klubnyt
18. november kl. 09:12 Træningsfællesskab
Klubnyt
26. oktober kl. 19:28 DBUs fodboldskole 2024 - Tilmeldingen åbner d. 1. november
Klubnyt
12. juli kl. 06:50 Ny træner til U17
Ugen kommende kampe
Marts 2024
1.
fredag
20.00
BK Rødovre
-
Herrer
M+32
VinterBOLD 7/8-mands M+32 1 • Pulje 1
Rødovre Stadion Kunst
B. 1973, Herlev
Rødovre Stadion Kunst
2.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Lundtofte Boldklub
Elverroad Kunstgræs
2.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
FC Hornsherred (1)
Gundsølillehallen
2.
lørdag
10.20
Grantoften IF
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
B. 1973, Herlev
Gundsølillehallen
2.
lørdag
10.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
Herstedøster IC
Gundsølillehallen
2.
lørdag
11.10
FC Hornsherred (2)
-
Herrer
U11
U11 dr. (13beg.Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 1
Gundsølillehallen
B. 1973, Herlev
Gundsølillehallen
2.
lørdag
12.00
LSF
10
-
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 Drenge Øst • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
B. 1973, Herlev
5
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
2.
lørdag
12.20
Haslev FC
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8M VinterBOLD • Pulje 3
HFC's Klubhus
B. 1973, Herlev
HFC's Klubhus
2.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev (7)
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 1 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
BK Friheden (2)
Elverroad Kunstgræs
2.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
Rosenhøj BK (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
13.20
Glostrup
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
13.40
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
Herstedøster IC
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
14.00
Husum Bk (9)
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Træningskamp Herre Serie 2 • Pulje 1
Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
B. 1973, Herlev (2)
Omklædning 3
Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
2.
lørdag
14.00
Vordingborg IF (1)
-
Herrer
U11
U11 drenge(13) 2 Inde/håndboldmål 4.runde medalje • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev
Lynge Indendørs Hal 1+2
2.
lørdag
16.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Elverroad Kunstgræs
3.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
Farum BK (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
Hillerød Fodbold (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.20
Farum BK (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.30
Hillerød Fodbold (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.40
Herlev IF (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
09.50
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
Humlebæk BK (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.00
B 1903
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (14) 5:5 • Pulje 1
B1903
Bane 5A
B. 1973, Herlev
B1903
Bane 5A
3.
søndag
10.00
Farum BK (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 1
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (1)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.00
GVI
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (14) 5:5 • Pulje 4
GVI. Nymosen
B. 1973, Herlev
GVI. Nymosen
3.
søndag
10.10
Herlev IF (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 2
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.15
FC Ryparken
Ryparken Idrætsanlæg, Omklædning 1
-
Herrer
Senior
VinterBOLD Herresenior S4-S6 • Pulje 5
Ryparken Idrætsanlæg
Kunst 2
B. 1973, Herlev
Ryparken Idrætsanlæg "Kostalden", Omklædning 5-12
Ryparken Idrætsanlæg
Kunst 2
3.
søndag
10.20
B. 1973, Herlev (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
Humlebæk BK (2)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.25
GVI
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (14) 5:5 • Pulje 1
B1903
Bane 5A
B. 1973, Herlev
B1903
Bane 5A
3.
søndag
10.25
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (14) 5:5 • Pulje 4
GVI. Nymosen
Farum BK (2)
GVI. Nymosen
3.
søndag
10.45
Albertslund IF
-
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (12) 8:8 • Pulje 2
Albertslund Stadion
Kunst 1 8M B
B. 1973, Herlev
Albertslund Stadion
Kunst 1 8M B
3.
søndag
10.50
HIK
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (14) 5:5 • Pulje 1
B1903
Bane 5A
B. 1973, Herlev
B1903
Bane 5A
3.
søndag
10.50
Hillerød Fodbold (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (3)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
10.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (14) 5:5 • Pulje 4
GVI. Nymosen
FC Rudersdal
GVI. Nymosen
3.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (3)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
11.20
Humlebæk BK (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Lynge 3/3 Medaljestævne • Pulje 3
Lynge Indendørs Hal 1+2
B. 1973, Herlev (3)
Lynge Indendørs Hal 1+2
3.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 2 (15) 5:5 • Pulje 1
Dragør Bk
Ølstykke FC
Dragør Bk
3.
søndag
11.30
BK Rødovre
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (14) 5:5 • Pulje 5
Rødovre Stadion Kunst
B. 1973, Herlev
Rødovre Stadion Kunst
3.
søndag
11.55
Dragør BK
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 2 (15) 5:5 • Pulje 1
Dragør Bk
B. 1973, Herlev
Dragør Bk
3.
søndag
11.55
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (14) 5:5 • Pulje 5
Rødovre Stadion Kunst
Fix
Rødovre Stadion Kunst
3.
søndag
12.00
LSF
11
-
Kvinder
U15
VinterBOLD U-15 piger 1 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
B. 1973, Herlev
4
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2
3.
søndag
12.20
Greve Fodbold
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 2 (15) 5:5 • Pulje 1
Dragør Bk
B. 1973, Herlev
Dragør Bk
3.
søndag
12.20
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (14) 5:5 • Pulje 5
Rødovre Stadion Kunst
Husum Bk (1)
Rødovre Stadion Kunst
3.
søndag
12.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Hareskov IF/Værløse BK
Elverroad Kunstgræs
3.
søndag
13.30
Hareskov IF/Værløse BK
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 4
Værløse Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Værløse Stadion Kunstgræs
3.
søndag
13.30
FC Rudersdal
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (14) 5:5 • Pulje 5
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
3.
søndag
13.55
Brede IF
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (14) 5:5 • Pulje 5
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
3.
søndag
14.20
Aakanden GF
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (14) 5:5 • Pulje 5
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
3.
søndag
14.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 4 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Værløse BK
Elverroad Kunstgræs
3.
søndag
16.00
Virum-Sorgenfri BK (2)
-
Herrer
U19
VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 • Pulje 3
Virumgård kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Virumgård kunstgræsbane

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. herresenior trøjesponsor

Luk