Menu
Klubnyt 15. maj kl. 08:54
Kampprogram uge 20
Klubnyt
05. december kl. 10:57 Årets spillere 2021
Klubnyt
05. december kl. 09:46 DBU Fodboldskole i uge 26
Klubnyt
28. november kl. 16:28 Brugt træningstøj til Ghana
Klubnyt
24. november kl. 20:52 PANT DONATION FRA FØTEX I HERLEV BYMIDTE TIL B1973, HERLEV
Ugen kommende kampe
Maj 2022
21.
lørdag
09.00
Gislinge BK
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 1
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.00
B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 2
Vig Idrætscenter
Roskilde Boldklub
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.00
Allerød Fodbold Klub (1)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (3)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.00
Hareskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U7
Sommerland Sj. Pige Cup 3M U-7(15-16) • Pulje 1
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.24
B. 1973, Herlev (3)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
Bagsværd BK
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.24
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Kvinder
U7
Sommerland Sj. Pige Cup 3M U-7(15-16) • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Hundige BK (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.36
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Orient GI
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.36
B. 73, Slagelse
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 2
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
09.48
Greve Fodbold (2)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 2
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.00
Herstedøster IC
livescore
2 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (08) Forår • Pulje 1
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
21.
lørdag
10.00
Roskilde Pigefodbold
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (3)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.00
Tuse IF
Spillet
Kvinder
U7
Sommerland Sj. Pige Cup 3M U-7(15-16) • Pulje 1
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 21. maj • Pulje 2
Lyngby Stadion
Vintergræs
Lyngby Boldklub 1921
Lyngby Stadion
Vintergræs
21.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
IF Bytoften
Østervangsbanerne
21.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) begynder - 21. maj • Pulje 6
Ishøj Idrætscenter
Ishøj IF (1)
Ishøj Idrætscenter
21.
lørdag
10.12
Albertslund IF (1)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 1
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.12
Roskilde Boldklub
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 2
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.12
B. 1973, Herlev (3)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
Allerød Fodbold Klub (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.12
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Kvinder
U7
Sommerland Sj. Pige Cup 3M U-7(15-16) • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Hareskov IF (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.20
B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
Taastrup FC
Østervangsbanerne
21.
lørdag
10.20
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
Glostrup
Østervangsbanerne
21.
lørdag
10.20
Taastrup FC (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) begynder - 21. maj • Pulje 6
Ishøj Idrætscenter
B. 1973, Herlev
Ishøj Idrætscenter
21.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 21. maj • Pulje 5
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK (3)
Virum Stadion
21.
lørdag
10.30
Avedøre IF
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Avedøre Stadion
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion
21.
lørdag
10.30
B. 1973, Herlev
livescore
3 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje B
Elverroad Kunstgræs
Nykøbing FC
Elverroad Kunstgræs
21.
lørdag
10.30
Taastrup FC (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 21. maj • Pulje 10
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
21.
lørdag
10.30
FC Holte
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 2 - 21. maj • Pulje 8
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
21.
lørdag
10.40
Greve Fodbold (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 21. maj • Pulje 2
Lyngby Stadion
Vintergræs
B. 1973, Herlev
Lyngby Stadion
Vintergræs
21.
lørdag
10.40
IF Bytoften
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
B. 1973, Herlev (2)
Østervangsbanerne
21.
lørdag
10.40
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
Taastrup FC
Østervangsbanerne
21.
lørdag
10.48
B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Kvinder
U9
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-9 (13) rk. 2-3 • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Greve Fodbold (1)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
10.50
Glostrup
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 21. maj • Pulje 5
Virum Stadion
B. 1973, Herlev
Virum Stadion
21.
lørdag
11.00
Orient GI
Spillet
Kvinder
U10
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-10 (12) rk.2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
11.00
Hareskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 21. maj • Pulje 2
Lyngby Stadion
Vintergræs
B. 1973, Herlev
Lyngby Stadion
Vintergræs
21.
lørdag
11.00
B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
B. 1973, Herlev (1)
Østervangsbanerne
21.
lørdag
11.00
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) begynder - 21. maj • Pulje 6
Ishøj Idrætscenter
B. 82, Virum
Ishøj Idrætscenter
21.
lørdag
11.10
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 21. maj • Pulje 10
Elverroad
Brede IF
Elverroad
21.
lørdag
11.10
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 2 - 21. maj • Pulje 8
Elverroad
Vallensbæk IF (2)
Elverroad
21.
lørdag
11.20
B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 21. maj • Pulje 10
Østervangsbanerne
Glostrup
Østervangsbanerne
21.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
3 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • lukket pulje
Vallensbæk Idrætscenter
Golden Touch - Kunstgræs 2
B. 1973, Herlev
Vallensbæk Idrætscenter
Golden Touch - Kunstgræs 2
21.
lørdag
11.36
B. 1973, Herlev
Spillet
Kvinder
U10
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-10 (12) rk.2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
Hvalsø IF
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
11.40
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 21. maj • Pulje 2
Lyngby Stadion
Vintergræs
FC Rudersdal
Lyngby Stadion
Vintergræs
21.
lørdag
11.40
IS Skævinge
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 21. maj • Pulje 5
Virum Stadion
B. 1973, Herlev
Virum Stadion
21.
lørdag
11.50
FC Rudersdal
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 21. maj • Pulje 10
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
21.
lørdag
11.50
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 2 - 21. maj • Pulje 8
Elverroad
Værløse BK
Elverroad
21.
lørdag
12.00
Farum BK
UHT
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (06) Forår • Pulje 1
Farum Park
B. 1973, Herlev
Farum Park
21.
lørdag
12.00
Slagslunde-Ganløse IF
0 - 5
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (09) Forår • Pulje 2
Gryden kunstgræs
B. 1973, Herlev
Gryden kunstgræs
21.
lørdag
12.05
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 21. maj • Pulje 5
Virum Stadion
Herlev IF
Virum Stadion
21.
lørdag
12.12
Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-10 (12) rk.2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
B. 1973, Herlev
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
12.30
B. 1973, Herlev
livescore
3 - 0
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
BK Avarta
Elverroad Kunstgræs
21.
lørdag
12.30
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 21. maj • Pulje 10
Elverroad
Gladsaxe-Hero BK
Elverroad
21.
lørdag
12.30
Herstedøster IC
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (13) 2 - 21. maj • Pulje 8
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
21.
lørdag
12.48
B. 1973, Herlev
Spillet
Kvinder
U10
Sommerland Sj. Pige Cup 5M U-10 (12) rk.2-3 • Pulje 3
Vig Idrætscenter
Greve Fodbold (3)
Vig Idrætscenter
21.
lørdag
13.00
Slangerup & Omegn IF
livescore
1 - 0
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Slangerup Stadion Kunst
B. 1973, Herlev
Slangerup Stadion Kunst
21.
lørdag
14.30
B. 1973, Herlev
1 - 6
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Holmegaard GB
Elverroad Kunstgræs
21.
lørdag
15.30
Mladost IF
1 - 8
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Damgårdsparken, Ballerup
B. 1973, Herlev
Damgårdsparken, Ballerup
22.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
Vallensbæk IF (1)
Avedøre Sletten
22.
søndag
09.20
Vallensbæk IF (2)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
B. 1973, Herlev (1)
Avedøre Sletten
22.
søndag
09.40
Rosenhøj BK (2)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
B. 1973, Herlev (2)
Avedøre Sletten
22.
søndag
10.00
Taastrup FC
-
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 2
NyBolig Park
B. 1973, Herlev
NyBolig Park
22.
søndag
10.00
BSF
Omklædning 17
-
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (10) Forår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Kunstgræsbanen (LYS)
B. 1973, Herlev
Omklædning 15
Ballerup Idrætspark
Kunstgræsbanen (LYS)
22.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
SBV 09
Avedøre Sletten
22.
søndag
10.00
Rosenhøj BK (1)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
B. 1973, Herlev (2)
Avedøre Sletten
22.
søndag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 (3)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 13
Virum Stadion
B. 1973, Herlev (2)
Virum Stadion
22.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Birkevang
22.
søndag
10.20
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
BK Avarta
Birkevang
22.
søndag
10.20
Nivå-Kokkedal FK (1)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 14
Virum Stadion
B. 1973, Herlev (1)
Virum Stadion
22.
søndag
10.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 1 (09) Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Elverroad Kunstgræs
22.
søndag
10.30
B. 82, Virum
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) beg. - 22. maj • Pulje 1
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
22.
søndag
10.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
B. 1973, Herlev (1)
Avedøre Sletten
22.
søndag
10.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 13
Virum Stadion
Gladsaxe-Hero BK
Virum Stadion
22.
søndag
10.40
Hareskov IF
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (1)
Birkevang
22.
søndag
11.00
Vallensbæk IF (1)
-
Herrer
U5
U5 drenge 3-mands (17) - 22. maj • Pulje 1
Avedøre Sletten
B. 1973, Herlev (1)
Avedøre Sletten
22.
søndag
11.00
Virum-Sorgenfri BK
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
22.
søndag
11.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 14
Virum Stadion
Virum-Sorgenfri BK (2)
Virum Stadion
22.
søndag
11.10
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) beg. - 22. maj • Pulje 1
Elverroad
Bagsværd BK
Elverroad
22.
søndag
11.20
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 13
Virum Stadion
Værløse BK (3)
Virum Stadion
22.
søndag
11.20
BK Avarta
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (1)
Birkevang
22.
søndag
11.30
Snekkersten IF
Omklædning 5
-
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Bane 3(græs)
B. 1973, Herlev
Omklædning 8
Snekkersten Idrætscenter
Bane 3(græs)
22.
søndag
11.40
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
22.
søndag
11.40
Værløse BK (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 14
Virum Stadion
B. 1973, Herlev (1)
Virum Stadion
22.
søndag
11.50
Allerød Fodbold Klub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) beg. - 22. maj • Pulje 1
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
22.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK (1)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 13
Virum Stadion
B. 1973, Herlev (2)
Virum Stadion
22.
søndag
12.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (16) - 22. maj • Pulje 14
Virum Stadion
B. 1973, Herlev (1)
Virum Stadion
22.
søndag
12.20
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 3 - 22. maj • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
22.
søndag
12.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) beg. - 22. maj • Pulje 1
Elverroad
BK Avarta
Elverroad
22.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Frederikssund IK (2)
Elverroad Kunstgræs
23.
mandag
18.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 1
Elverroad
Nødebo IF
Elverroad
23.
mandag
19.00
Høje Tåstrup IF
UHT
Herrer
M+32
8-M+32 1 - Forår • Pulje 2
Gadehaveskolen kunstgræs
B. 1973, Herlev
Gadehaveskolen kunstgræs
23.
mandag
19.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 4
Elverroad Kunstgræs
Måløv BK
Elverroad Kunstgræs
24.
tirsdag
18.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • lukket pulje
Elverroad
Taastrup FC
Elverroad
24.
tirsdag
19.00
B. 1973, Herlev (S2)
-
Herrer
Senior
Sydbank Pokalen 2022 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Brødeskov IF (S2)
Elverroad Kunstgræs
24.
tirsdag
19.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Forår • Pulje 2
Elverroad
Kontra BK
Elverroad
24.
tirsdag
19.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Forår • Pulje 1
Elverroad
FC Hvidovre
Elverroad
25.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (09) Forår • Pulje 2
Elverroad
Værløse BK
Elverroad
25.
onsdag
19.00
Frederikssund IK
-
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 2
Frederikssund Stadion
B. 1973, Herlev
Frederikssund Stadion
25.
onsdag
19.15
B1973Herlev
-
Herrer
M+65
5-Mands +65 - 2022 • Pulje 1
Elverroad
Virum-Sorgenfri BK
Elverroad
25.
onsdag
20.15
Taastrup FC
-
Herrer
M+32
8-M+32 1 - Forår • Pulje 2
NyBolig Park - Kunstgræs
B. 1973, Herlev
NyBolig Park - Kunstgræs

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. senior trøjesponsor