Menu

Kravlegård 2019-2023

Velkommen til Kravlegården i B. 1973 Herlev. 

Kravlegården er fodbold for de mindste (2019-2023). Vi tror på, at for at blive en dygtig fodboldspiller, kræver det også en god motorik. Motorisk træning er ikke kun godt i fodboldverden. Motorisk træning styrker også indlæring, koncentration, giver fysisk, sproglig og social læring. Vi inddrager motorikken i fodboldens verden, og via træningen opfodres spillere og forældre til at være aktive og bruge hele deres krop.

Udover at vi inddrager meget motorisk træning, er det først og fremmest fodbold børnene går til. Og derfor er bold altid et fast element i træningen. 

Klubnyt I går kl. 18:03
Fodbold Fitness 10 års Jubilæum 2024
Klubnyt
14. marts kl. 07:19 Unisport forårstilbud
Klubnyt
19. februar kl. 20:34 B73 vs BIF Jubilæumskamp 2013
Klubnyt
13. februar kl. 20:09 Jubilæums galleri 2023 ...
Klubnyt
13. februar kl. 18:59 Indkaldelse til generalforsamling i B73 d. 14. marts kl. 17.30
Ugen kommende kampe
April 2024
17.
onsdag
18.00
Ølstykke FC
2
-
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8:8 (12) Forår • Pulje 1
Ølstykke Stadion
Bane 5
B. 1973, Herlev
5
Ølstykke Stadion
Bane 5
17.
onsdag
18.30
DGI VG Fodbold Old Girls (1)
-
Kvinder
K+29
Træningskamp K29+ 8-mands • Pulje 1
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
VIBY KUNST - Bane 5
B. 1973, Herlev
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
VIBY KUNST - Bane 5
17.
onsdag
19.00
Jægerspris IK
-
Herrer
M+65
M+65 5:5 - 2024 • Pulje 1
Møllegårdhallen
B. 1973, Herlev/HI
Møllegårdhallen
17.
onsdag
19.50
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+32
8:8 M+32 1 - Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Taastrup Idrætsforening
Elverroad Kunstgræs
18.
torsdag
18.00
Høje Gladsaxe IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8:8 (12) Forår • Pulje 2
Grønnemose Sportshal
B. 1973, Herlev
Grønnemose Sportshal
18.
torsdag
20.30
Skodsborg FIF
-
Herrer
M+50
M+50 8:8 - 2024 • Pulje 2
Rudegård Stadion
B. 1973, Herlev
Rudegård Stadion
19.
fredag
18.25
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (09) Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Elverroad Kunstgræs
19.
fredag
18.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8:8 Herresenior 1 - Forår • Pulje 2
Elverroad
VB 1968
Elverroad
20.
lørdag
11.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Forår (07) 2024 • Øst 1
Elverroad Kunstgræs
Brøndbyernes IF 2
Elverroad Kunstgræs
20.
lørdag
11.00
FC Rudersdal
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8:8 (12) Forår • Pulje 2
Rundforbi Stadion
B. 1973, Herlev
Rundforbi Stadion
20.
lørdag
11.00
Herstedøster IC
Omkl.rum 5
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8:8 (13) Forår • Pulje 4
Herstedøster Stadion
Bane 3
B. 1973, Herlev
Omkl.rum 6
Herstedøster Stadion
Bane 3
20.
lørdag
11.30
Hørsholm-Usserød IK
Klubhus 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8:8 (12) Forår • Pulje 5
Hørsholm Idrætspark
Bane 7 (8m)
B. 1973, Herlev
Kunstbanen 10
Hørsholm Idrætspark
Bane 7 (8m)
20.
lørdag
13.00
Ejby IF 1968
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Ejby Friluftscenter
B. 1973, Herlev
Ejby Friluftscenter
20.
lørdag
13.15
Rosenhøj BK
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Sønderkærskolen
B. 1973, Herlev
Sønderkærskolen
20.
lørdag
13.45
Nykøbing FC
-
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Forår • Pulje 1
Nykøbing FC
B. 1973, Herlev
Nykøbing FC
20.
lørdag
16.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (10) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Frederikssund FB
Elverroad Kunstgræs
21.
søndag
10.00
Glostrup
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8:8 4 (11) Forår • Pulje 3
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Stadion - Bane 3. Ny kunst
B. 1973, Herlev
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Stadion - Bane 3. Ny kunst
21.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 Drenge 4 8:8 (13) Forår • Pulje 3
Elverroad
IF Bytoften (2)
Elverroad
21.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8:8 (13) Forår • Pulje 1
Elverroad
IF Skjold Birkerød
Elverroad
21.
søndag
10.45
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (09) Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Hareskov IF / Farum BK
Elverroad Kunstgræs
21.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8:8 3 (11) Forår • Pulje 2
Elverroad
Ølstykke FC
Elverroad
21.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8:8 (13) Forår • Pulje 3
Elverroad
IF Bytoften
Elverroad
21.
søndag
12.00
B. 82, Virum
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8:8 (12) Forår • Pulje 2
Fuglsanggårdsskolen
B. 1973, Herlev
Fuglsanggårdsskolen
21.
søndag
12.20
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (07) Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Lynge-Uggeløse IF
Elverroad Kunstgræs
21.
søndag
13.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (10) Forår • Pulje 2
Elverroad
Rebæk IF
Elverroad
21.
søndag
14.10
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (05-06) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
LSF
Elverroad Kunstgræs
21.
søndag
16.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Kr. Værløse IF
Elverroad Kunstgræs
22.
mandag
19.00
BK Friheden
-
Herrer
M+32
8:8 M+32 1 - Forår • Pulje 2
Strandmarkens Fritidscenter
B. 1973, Herlev
Strandmarkens Fritidscenter

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. herresenior trøjesponsor

Luk